τα εν οίκω... εν δήμω
Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2011

Α.Ο Μεταμόρφωσης - '' Θύελλα '' Στανού 1-2

Χτες , Κυριακή και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μεταμόρφωσης  η ομάδα μας αντιμετώπιζε την τοπική ομάδα,νικώντας την με 1-2, συνεχίζοντας έτσι την πολύ καλή της πορεία στο  πρωτάθλημα.

Η ομάδα μας δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς καθώς στο μεγαλύτερο διαστήμα ήταν καλύτερη από τον αντιπαλό της , είχε την πρωτοβουλία και τον έλεγχο καθώς και τις ευκαιρίες (και δύο δοκάρια).

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά , ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ που θα έλυνε τα πόδια των παιχτών μας και θα ανάγκαζε την αντίπαλο ομάδα να ανοιχτεί κάνοντας έτσι πιο εύκολο το έργο της ομάδος μας για το συγκεκριμένο παιχνίδι.
Η Θύελλα δημιούργησε πολλές φάσεις πριν και μέτα το γκολ. Κατάφερε να προηγηθεί όμως στο 30' λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τουπλικιώτη Αχιλλέα.
Το ημίχρονο έληξε 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας δεν μπήκε καλά και στο διάστημα 45-60 ήμασταν πολύ κακοί , επιτρέποντας στην Μεταμόρφωση να πιστέψει ότι μπορεί να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα από το ματς.Ευτυχώς το κακό διάστημα πέρασε χωρίς ο αντίπαλος να μας κάνει κάποια κλασική φάση.
Στην συνέχεια η ομάδα μας πήρε και πάλι τον έλεγχο και ευτύχησε να κάνει το 0-2 στο 75΄ με γκολάρα του Ελευθερούδη Χρήστου.
Οι παίχτες επαναπαύτηκαν στο 0-2 και στο 85' έγινε το 1-2 μετά από επιπόλαιο λάθος της άμυνας μας.
Το παιχνίδι έληξε 1-2.