τα εν οίκω... εν δήμω
Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Κυριακή 1 Νοεμβρίου 2015

ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ 3-0

Δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα η Θύελλα , χάνοντας με 3-0 από τον Άρη Παλαιοχωρίου..
Η ομάδα μας παρατάχθηκε με πολλές απουσίες βασικών παιχτών με αποτέλεσμα να μην υπάρχει η συνοχή των προηγουμένων αγώνων.
Όμως, παρά τις πολλές απουσίες η Θύελλα  στάθηκε αξιοπρεπέστατα σε μια δύσκολη έδρα , παλεύοντας σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.
Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 1-0 . Το γκολ επιτεύχθηκε στο 17'  μετά από εκτέλεση κόρνερ και κοντινή κεφαλιά .

Στο β' ημίχρονο η Θύελλα ανέβασε την απόδοση της , πίεσε και κυνήγησε την ισοφάριση.Όμως,
κόντρα στη ροή του παιχνιδιού και με πανομοιότυπο τρόπο , ο Άρης διπλασίασε τα τέρματα του στο 80'.Πέντε λεπτά αργότερα , έχοντας στερέψει από ψυχικά και σωματικά αποθέματα , ήρθε και το τρίτο γκολ με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Η παρουσία της ομάδας σήμερα παρά το βαρύ αποτέλεσμα κρίνεται θετική.

Επόμενος αγώνας , το ερχόμενο Σάββατο στις 15:00 με τον Ήφαιστο Γοματίου στο γήπεδο Στανού.