τα εν οίκω... εν δήμω
Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Παρασκευή 19 Απριλίου 2013

Μεγάλη νίκη της Καλλίστης...(γκολ από τον Σιώμο Νίκο)

0-1) Στο 42ο λεπτό αντεπίθεση για την Καλλίστη με τον Μπότσαρη να βγάζει κάθετη μπαλιά στον Ιωάννου Ανδρέα κι αυτός με πλασέ άνοιξε το σκορ του παιχνιδιού.
(0-2) Δέκα λεπτά πριν τελειώσει το ματς οι φιλοξενούμενοι θα βάλουν και το δεύτερό τους τέρμα έπειτα από καταπληκτική μπαλιά του Σιδερά προς τον Ιωάννου που ήταν αμαρκάριστος, ο επιθετικός της Καλλίστης με άψογο πλασέ σημείωσε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του.
(0-3) Αντεπίθεση με τον Ιωάννου από τα αριστερά, έδωσε πάσα στο ύψος του πέναλτι στον Νταναδά, αυτός πάσαρε εκ νέου στον αφύλακτο Σιώμο κι ο τελευταίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ψύχραιμο πλασέ.
Το αποτέλεσμα της αναμέτρησης είναι δίκαιο, η Καλλίστη σε γενικές γραμμές ήταν πολύ καλύτερη από τους αντίπαλούς της και εκμεταλλεύτηκε άριστα τις ευκαιρίες που της προσφέρθηκαν.

Σόμπορο: Από τον Ιανουάριο ο Σιώμος Νίκος του Γεωργίου αγωνίζεται στον Α.Ο Καλλίστης (Κομοτηνή)