Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ 1-4

Σάββατο 23 Μαρτίου 2013

Γήπεδο Νεοχωρίου

Τελικό Σκορ

1-4

Χωρίς να πιάσει την μεγάλη απόδοση  η Θύελλα πέρασε με 1-4 από το Νεοχώρι και συνεχίζει έτσι την προσπάθεια  για την άνοδο στην Α' κατηγορία.
Ο αγώνας έγινε σε έναν εκπληκτικό αγωνιστικό χώρο και μπροστά σε πολλούς φιλάθλους που για άλλη μια φορά στήριξαν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών της ομάδας μας.
Το παιχνίδι ήταν σημαντικό και για τις δυο ομάδες μιας και ο Μέγας Αλέξανδρος προτελευταίος στην βαθμολογία παλεύει για την σωτηρία του στην Β΄ κατηγορία.

Η Θύελλα είχε την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και δίκαια πήρε τους τρεις βαθμούς.
Προηγήθηκε στο 33' με σουτ εντός περιοχής του Τουπλικιώτη Χαράλαμπου.
Στο 41' από τις ελάχιστες φορές που πάτησε περιοχή το Νεοχώρι ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ μέσα από την περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα ανέβασε την απόδοση της πετυχαίνοντας τρία όμορφα γκολ.
Στο 54' ο Στόικος Γιώργος με κεφαλιά έκανε το 1-2 .
 Το 1-3 το έκανε ο  Γερακούδης Δημήτρης  στο 75'   ο οποίος είχε περάσει αλλαγή στο 70'.
Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε από τον Καλογριά Γιώργο στο 90' ,ο οποίος σκόραρε  δυο λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.

Η τριάδα διαιτησίας  των Τσακαλίδη , Χριστάκογλου και Πασσαλή ήταν εξαιρετική .

Η ομάδα μας με αυτή την νίκη παραμένει αήττητη για 17ο  συνεχόμενο παιχνίδι με δεκατέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες.
 Εχει συγκεντρώσει 55 βαθμούς σε  24 αγωνιστικές και βρίσκεται  στην τρίτη θέση .

Την επόμενη , 25η αγωνιστική η Θύελλα Στανού  υποδέχεται την Ελπίς Πολυγύρου.