Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Παρασκευή 28 Δεκεμβρίου 2012

Η Θύελλα Στανού το 2012!!

Το  2012 μας αφήνει σε λίγες ημέρες . Ας δούμε παρακάτω  τις επιδόσεις της Θύελλα Στανού  , τόσο σε ομαδικό όσο και σε ατομικό επίπεδο στο ημερολογιακό έτος 2012 .

Το 2012 (αγωνιστική περίοδο 2011-2012) ξεκίνησε με νίκη εκτός έδρας επί του Αστήρ Αγίου Νικολάου με 0-3  ανήμερα του Άη Γιαννιού , και την ομάδα να βρίσκεται στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 36 βαθμούς σε 15 αγωνιστικές .

Η χρονιά (αγωνιστική περίοδο 2012-2013) έκλεισε στις 22 Δεκεμβρίου πάλι νικηφόρα με σκορ 1-2 επί του Ηρακλή  στο γήπεδο Μεγάλης Παναγίας με την ομάδα να βρίσκεται στην τρίτη θέση με 29 βαθμούς σε 14 αγωνιστικές.

Η Θύελλα το 2012 έδωσε 28 επίσημους αγώνες από τους οποίους νίκησε τους 18 , ισόπαλοι ήρθαν 3  , ενώ την ήττα γνώρισε σε 7 αγώνες.
Σε αυτούς τους 28 αγώνες σκόραρε 72 τέρματα και δέχτηκε 45 .

Εντός έδρας η ομάδα μας έδωσε τους  12 αγώνες, στους οποίους είχε 11 νίκες και 1 ήττα.
Σκόραρε 39 τέρματα και δέχτηκε 15 .
Εκτός έδρας  αγωνίστηκε 16 φορές έχοντας 7 νίκες , 3 ισοπαλίες και 6 ήττες.
Σκόραρε 33 τέρματα και δέχτηκε 30 .

Πρώτος σκόρερ της ομάδας για το 2012 ήταν
ο Μαριανός Στέλιος , ο οποίος σκόραρε 15 τέρματα σε 18 συμμετοχές .
Πρώτοι σε συμμετοχές ήταν ο Τουπλικιώτης Χαράλαμπος και ο Γερακούδης Δημήτρης οι οποίοι αγωνίστηκαν στους 27 από τους 28 αγώνες .
 Ο Τουπλικιώτης Χαράλαμπος έχει τον περισσότερο χρόνο συμμετοχής από όλους τους ποδοσφαιριστές της ομάδας.

Χρόνο συμμετοχής με την Θύελλα έχουν πάρει  35 ποδοσφαιριστές , με τους  30 από αυτούς να έχουν ξεκινήσει  στην βασική εντεκάδα.
Από τους 35 , οι  33 είναι μόνιμοι κάτοικοι Στανού ,  ένας έχει Αλβανική υποκοότητα μεγαλώνοντας όμως στον Στανό ,και άλλος ένας μένει μόνιμα εκτός Στανού με την μητέρα του να κατάγεται από τον Στανό,

Ευχόμαστε το 2013 να είναι εξίσου επιτυχημένο όπως το 2012 , προπάντων με υγεία και χωρίς τραυματισμούς.