τα εν οίκω... εν δήμω
Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2012

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ 3-1

Ακάθεκτη συνεχίζει η Θύελλα Στανού την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα , αυξάνοντας παράλληλα το σερί των νικών της (9συνεχόμενη νίκη) καθώς και το αήτητο στους τελευταίους δώδεκα αγώνες
(11 νίκες - 1 ισοπαλία).
Σήμερα ήταν η σειρά της Θύελλα Μεταγγιτσίου, η οποία όμως παρά την ήττα έδειξε καλά στοιχεία .
Κατά την γνώμη μου πιστεύω ότι θα σωθεί εύκολα,μιας και  η πραγματική της θέση με βάση την σημερινή εικόνα της είναι πολύ παραπάνω από αυτήν (δωδέκατη  θέση) που βρίσκεται  στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος.
 Η απόδοση της ομάδα μας σήμερα δεν ήταν  καλή,  παρουσιάστηκε πολύ αγχωμένη, πολύ νευρική , χωρίς ηρεμία και αυτοσυγκέντρωση.
Παρόλα αυτά πέτυχε μια δίκαιη νίκη με 3-1 , και μάλιστα με ανατροπή ,μιας και στο δεκάλεπτο το Μεταγκίτσι κατάφερε και προηγήθηκε με 0-1 , ύστερα από ολιγωρία όλης της άμυνας .
Το 1-1 το πέτυχε στο 30' λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Μαριανός Στέλιος φτάνοντας έτσι στα 16 γκολ στις 18 αγωνιστικές.

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.
Το 2-1 το πέτυχε ο Γερακούδης Δημήτρης με κεφαλιά  στο 60'λεπτό  , και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 75' από τον Στόικο Γιώργο με σουτ μέσα από την περιοχή.
Στο τελευταίο τέταρτο του παιχνιδιού , η ομάδα μας μπορούσε να πετύχει και άλλα γκολ, η αστοχία όμως  των επιθετικών  στέρησε στην ομάδα μια μεγαλύτερη σε σκορ νίκη.
Η ΘΥΕΛΛΑ μετά και από αυτή την νίκη έφτασε στους 45 βαθμούς(14 νίκες - 3 ισοπαλίες-1 ήττα). ,βρίσκεται στην δεύτερη θέση ,πίσω από την πρωτοπόρο ομάδα της Ιερισσού ,η οποία έχει 47 ,και αύριο έχει να δώσει έναν δύσκολο αγώνα μέσα στην Μεγάλη Παναγία.
Επόμενο παιχνίδι είναι και πάλι εντός έδρας με τον Μέγα Αλέξανδρο Νεοχωρίου.

Η αρχική 11αδα που επέλεξαν οι προπονητές μας (Γερακούδης Παναγιώτης-Μαριανος Στέλιος) ήταν: