Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2011

"Θύελλα" Μεταγγιτσίου- "Θύελλα¨ Στανού 2-2

ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ

2-2 έληξε το χτεσινό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο " ΘΥΕΛΛΕΣ " στο Μεταγκίτσι για την 5η αγωνιστική της Β΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας Χαλκιδικής.
Ένα σκορ που αδικεί την ομάδα μας καθώς άξιζε την νίκη, αφενός γιατί  σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ήταν ανώτερη από την αντιπαλό της και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού,  και αφετέρου είχε να αντιμετωπίσει και την άκρως εχθρική διαιτησία και ειδικά του διαιτητή Καλεμτζή.

Από τα πρώτα λεπτά φάνηκαν οι διαθέσεις της διαιτησίας που ως και το τελευταίο λεπτό παρακολουθούσαμε  τον Καλεμτζή να παίζει 95% - 5% (χωρίς αυτό να είναι υπερβολή).
Δεν θα ασχοληθούμε άλλο όμως με την διαιτησία γιατί αν αναλύσουμε τι έκανε και τι δεν έκανε ο συγκεκριμένος κύριος θα μας πάρει ώρες..
Αγωνιστικά το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα μας καθώς γρήγορα απέκτησε τον έλεγχο και  προηγήθηκε στο 20΄ λεπτό με γκολ του Μαριανού Στέλιου.
Στο 35'λεπτό μετά από σοβαρό αμυντικό λάθος η τοπική όμαδα ισοφάρισε σε 1-1.
  Στο β΄ ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε κατά πολύ την απόδοση της , παίζοντας τον αντίπαλο στο μισό γήπεδο , χάνοντας στο διάστημα 45-65 σημαντικές ευκαιρίες (ακυρώθηκε και γκολ).
Τελικά το γκόλ ήρθε στο 70΄ με σκόρερ τον Γερακούδη Δημήτρη ( με τον διαιτητή να συνεχίζει απτόητος το έργο του).
Και εκέι που όλα δείχναν ότι η ομάδα μας θα φύγει με την νίκη ,καθώς είχε τον πλήρη έλεγχο ,  στην τελευταία φάση του παιχνιδιού έγινε το 2-2.
Κόκκινη κάρτα δέχτηκε ο Γερακούδης Παναγιώτης (2 κίτρινες).