ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ 1-2

Γήπεδο Μεγάλης Παναγίας

Τελικό σκορ

1-2

Νικηφόρα έκλεισε τις υποχρεώσεις της για το 2012  η Θύελλα Στανού .
Η Θύελλα επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 τον Ηρακλή Μεγάλης Παναγίας  ξεκινώντας με το δεξί τον δεύτερο γύρο του φετινού πρωταθλήματος.
Ήταν μια απολύτως δίκαιη νίκη καθώς η Θύελλα  ανώτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού , είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Δημιούργησε και σπατάλησε πολλές κλασικές ευκαιρίες και αν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας ήταν πιο προσεκτικοί στις τελικές τους προσπάθειες ίσως τώρα να μιλούσαμε για μια άνετη και με μεγαλύτερο σκορ νίκη.
Εδώ θα πρέπει να σημειώσουμε  ότι ο Ηρακλής ήταν ο μακράν χειρότερος Ηρακλής των τελευταίων χρόνων.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε πάλι με τον ίδιο τρόπο όπως σε πολλά φετινά παιχνίδια.
Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4'.

Παρά το γρήγορο γκολ η Θύελλα επέβαλε γρήγορα τον ρυθμό της παίρνοντας το έλεγχο του παιχνιδιού .
Η πίεση καρποφόρησε στο 31' με τον Σάκη Γκόγκο να ισοφαρίζει σε 1-1.
Οι ομάδες πήγαν ισόπαλες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Θύελλα ήταν ο κυρίαρχος του παιχνιδιού και θα μπορούσε να έχει καθαρίσει τον αγώνα πολύ νωρίτερα σπαταλώντας πάμπολλες κλασικές ευκαιρίες .
Η νίκη ήρθε τελικά στο 92' με γκολ του Γερακούδη Παναγιώτη .

Η διαιτησία των Δημητριάδη , Χριστάκογλου και Ρήγα ήταν εξαιρετική.