τα εν οίκω... εν δήμω
Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ - ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ 3-3

Ένας «τρελός» αγώνας .. Αυτή είναι η μόνη έκφραση που μπορεί να χαρακτηρίσει  τον σημερινό αγώνα.
 Η ομάδα της Συκιάς ήρθε με 11 ποδοσφαιριστές  και παραλίγο να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Μόλις στο 1' οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στην πρώτη φάση του αγώνα.
Η Θύελλα είχε την υπεροχή σε όλο το ημίχρονο χωρίς όμως να μπορεί να δημιουργεί αξιόλογες φάσεις  στην εστία του Τορωναίου .
Ο Τορωναίος με 11 παίχτες πίσω από την μπάλα , απειλούσε με αντεπιθέσεις.
Στο 34'  και ενώ η Θύελλα είχε την κατοχή , μια λάθος  πάσα λίγα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή , βγάζει  τον αντίπαλο επιθετικό μόνο απέναντι από τον τερματοφύλακα και με ψύχραιμο πλασέ γίνεται το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό του παιχνιδιού παρέμεινε το ίδιο , με την Θύελλα όμως να παίζει πιο ορθολογικά , πιο ψυχωμένα , να δημιουργεί και να χάνει ευκαιρίες.

Στο 78' ο Μαριανός Βασίλης μείωσε σε 1-2 με σουτ μέσα από την περιοχή.
Στο 82' ο Τωροναίος σε μια από τις ελάχιστες φορές που πάτησε στην περιοχή κάνει το 1-3.

Στο 90' ο Τουπλικιώτης Χαράλαμπος μειώνει σε 2-3 , και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σάββας Στόϊκος ισοφάρισε στο τελικό 3-3.

Την επόμενη αγωνιστική , τελευταία του πρώτου γύρου η Θύελλα αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άρη Κασσανδρείας.