τα εν οίκω... εν δήμω
Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2012

ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π. - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ 2-2

Τον πρώτο της εκτός έδρας βαθμό για την φετινή ποδοσφαιρική περίοδο πήρε η Θύελλα Στανού , αφού ήρθε ισόπαλη  2-2 με τον Χολομών Ρ/Π στο γήπεδο Παλαιόχωρας.
Το παιχνίδι έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες και σε πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο.

Η ομάδα μας αν ήταν πιο προσεκτική στην αμυντική λειτουργία  των στημένων φάσεων  θα μπορούσε να είχε πάρει την νίκη , καθώς προηγήθηκε δύο φορές  και δέχτηκε ισάριθμα  την ισοφάριση από ολιγωρία τερματοφύλακα και αμυντικών.

Το 0-1 έγινε στο 42' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τουπλικιώτη Νίκου.
Το 1-1 έγινε στο 45' με πλασέ από την μικρή περιοχή μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα σε εκτέλεση φάουλ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για την Θύελλα μιας και στο 47' ο  Τριανταφυλλίδης Βασίλης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-2.
Η Θύελλα ισοφαρίστηκε στο τελικό 2-2 ,  στο75' με σουτ μέσα από την περιοχή έπειτα  από ολιγωρία της άμυνας σε εκτέλεση φάουλ.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμην του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή ΜΠΑΜΠΑΪΤΗ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ.

Πολύ καλή η διαιτησία των Δημητριάδη , Καραϊσκο και Δημητρόγλου.

Με αυτή την ισοπαλία η Θύελλα έφτασε στους δέκα  βαθμούς σε 6 αγώνες (3 νίκες -1 ισοπ-2ήττες), και την επόμενη 7η αγωνιστική αγωνίζεται εντός έδρας με την Ελπίς Βραστών.