Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Κυριακή 25 Μαρτίου 2012

ΠΑΟΚ ΑΡΝΑΙΑΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ 4-2

Το πρώτο ημίχρονο έληξε  0-1 , με γκολ στο 44΄ από τον Τουπλικιώτη Χαράλαμπου.
Στο δεύτερο ημίχρονο , μεταξύ 45' και 65' η ομάδα μας δέχτηκε τέσσερα γκολ , και το σκορ διαμορφώθηκε στο τελικό 4-2 στο 80' με πέναλτυ από τον Τουπλικιώτη Αχιλλέα.

Η αρχική 11αδα που επέλεξαν οι προπονητές μας (Γερακούδης Παναγιώτης-Μαριανος Στέλιος) :

ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ - Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ       3-0
Ο ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ ΔΕΝ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥ ΤΟΥ Α.Ο. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

1 σχόλιο:

1. To άρθρο αυτό είναι από την ιστοσελίδα του ΠΑΟΚ ΑΡΝΑΙΑΣ

24η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ ΑΡΝΑΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ 4-2

Σημαντική βαθμολογικά νίκη επί της δεύτερης στη βαθμολογία ομάδας του Στανού, που κάθε άλλο παρά αδιάφορη ήταν, αφού κυνηγάει το πλασάρισμα και τη διαφορά βαθμών που της δίνει πλεονέκτημα στη συμμετοχή της στα play-off.

Αμφίρροπο το πρώτο ημίχρονο με την ομάδα του Στανού να έχει μια ελαφριά υπεροχή και κάποιες ευκαιρίες, όχι όμως σημαντικές. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι μετά από φάουλ.

Η αντίδραση του ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο ήταν θετική παρά το γκολ που δέχτηκε σε δύσκολο χρονικά σημείο. Η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο ήταν τελείως διαφορετική και μαγική για την ομάδα του ΠΑΟΚ.

Ισοφάρισε μόλις στο 50ο λεπτό με κεφαλιά του Μπιζέτα στο δεύτερο δοκάρι μετά από φάουλ του Γαλαθρή.

Στο 54ο λεπτό μετά από επέλαση του Ντούσκου από τα αριστερά και πάσα στον Λαμπρινό η μπάλα έσπασε στον Δημητριάδη που με ψύχραιμο κοντρόλ και τελείωμα χαμηλά στη δεξιά γωνία έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του ΠΑΟΚ.

Στο 62ο λεπτό ο Λαμπρινός με προσωπική προσπάθεια από αριστερά και τελείωμα στη αριστερή γωνία έκανε το 3-1 δίνοντας σημαντικό προβάδισμα.

Στο 69ο λεπτό ήταν η σειρά του Κεχαγιά ο οποίος με προσωπική προσπάθεια από δεξιά και σουτ έστειλε την μπάλα στην εσωτερική πλευρά του δεύτερου δοκαριού και στα δίχτυα, ουσιαστικά κλειδώνοντας το παιχνίδι.

Στη συνέχεια η ομάδα του Στανού προσπάθησε να μπει στο παιχνίδι μειώνοντας σε 4-2 στο 77ο λεπτό με αμφισβητούμενο πέναλτυ, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι περισσότερο παρά τις δύο καλές ευκαιρίες που είχε. Ο Χάβος με σωτήριες επεμβάσεις δεν επέτρεψε την ομάδα του Στανού να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Ήταν από τις ελάχιστες φορές στη φετινή χρονιά που η ομάδα του ΠΑΟΚ ήταν σχεδόν πλήρης. Η εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο δείχνει τις δυνατότητες της ομάδας.

Η ομάδα του Στανού ενώ ξεκίνησε δυνατά και παθιασμένα το παιχνίδι μετά το πρώτο γκολ κατέρρευσε και προσπάθησε να αντιδράσει σπασμωδικά και απείθαρχα. Το αποτέλεσμα είναι απόλυτα δίκαιο.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ δικαιούται να βλέπει πιο αισιόδοξα τη συνέχεια του πρωταθλήματος. Με αυτή τη νίκη έχει εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στα play-out και πλέον ο στόχος είναι η παραμονή στην κατηγορία χωρίς τη συμμετοχή σε αυτά.