τα εν οίκω... εν δήμω
Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Πέμπτη 31 Μαρτίου 2011

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ

Στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας,την ΚΥΡΙΑΚΗ 03/04/2011 και ώρα 17.00 στο γήπεδο ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ θα διεξαχθεί ο ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ των ομάδων Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ.

Χαλκιδική

Το συγκρότημα των Βαγγέλη Χατζηφωτάκη και Γιάννη Τζαβέλα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση κι επικράτησε απόλυτα δίκαια, φανερώνοντας άλλη μια φορά τη δυναμική του. Από την άλλη, ο Στανός χρησιμοποίησε για πρώτη φορά αρκετούς νεαρούς παίκτες και δεν τα κατάφερε, πάντως τίποτα δεν προμήνυε τόσο βαρύ σκορ. Στο 20' ο Κώστας Ζάπρος με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1, δέκα λεπτά αργότερα τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Δημήτρης Παρλαμέντας των φιλοξενουμένων, που μεταφέρθηκε για ράμματα στο Κ.Υ. Παλαιοχωρίου. Στο 47' ο Γιάννης Παπάς, που είχε περάσει αλλαγή στο ημίχρονο, έκανε το 0-2, ενώ στο 53' ο Σάκης Γκόγκος στην πρώτη εμφάνισή του με τον Στανό, μείωσε (1-2). Μέσα σε ένα πεντάλεπτο η Σάρτη (70'-75') με ξέσπασμα σημείωσε τρία γκολ με τους Γιώργο Καλαφάτη, Αλέξανδρο Σύγγελη και Αρίστο Τσελεπή, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη. Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Κουρίδη (Δερματίδου, Ευμορφούλης). Διακρίθηκαν οι Στέλιος Μπήντας, Θανάσης Ζαχαρούδης, Μάριος Τριανταφύλλου (από τους γηπεδούχους), Αλέξανδρος Παραλίκας, Γιώργος Καλαφάτης, Μηνάς Γκοτζαμάνης (από τη Σάρτη). Οι παίκτες της Σάρτης αφιέρωσαν την επιτυχία τους στον εκ των προπονητών τους, Βαγγέλη Χατζηφωτάκη, που γιόρταζε την Παρασκευή.

3. η ενδεκαδα του ΣΤΑΝΟΥ σε αυτο το παιχνιδι ΑΠΟΤΕΛΟΥΝΤΑΝ ΑΠΟ εξι 1995αρηδες...ΕΝΑΝ 1987αρη.. ΕΝΑΝ 1990αρη.. δυο 1992αρηδες.. ΕΝΑΝ 1994αρη...

βγαλτε τον μεσο ορο ηλικιας...

4. Η Σάρτη είχε το… όνομα και με ένα ξέσπασμα στο τέλος πέρασε σαν θύελλα από τον Στανό για τον Βόρειο Όμιλο της Β' κατηγορίας.

ΚΩΤΣΙΟ,ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ ΚΑΙ Α.Ο ΣΑΡΤΗΣ.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
    ΔΡΑΓΚΟΣ - ΜΑΥΡΟΥΔΕΛΟΣ - ΠΑΥΛΟΥΔΗΣ

5. ΠΡΟΦΑΝΩΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΤΤΑ ΗΤΑΝ Η ΑΠΕΙΡΙΑ..

ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ,ΘΥΕΛΛΑΡΕΣ ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

6. "Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ" τελικό σκορ 1 -2 ..

Σε άλλον ένα αγώνα η ΘΥΕΛΛΑ κατέβηκε με πολλές αλλαγές και με 11αδα που είχε μέσο όρο ηλικιας 18..
    Το πάθημα με την ΣΑΡΤΗ έγινε μάθημα για τους νεαρούς παίχτες της ΘΥΕΛΛΑΣ καθως σήμερα δείξαν χαρακτήρα και πηραν μια σημαντική από πλευρας ψυχολογίας νίκη.
    Το πρώτο ημιχρονο ηταν 1-0 υπέρ του Νεοχωρίου..Στο δευτερο ημιχρονό η ΘΥΕΛΛΑ κατάφερε να γυρισει το ματς και να πάρει την νικη στο τελευταιο λεπτο του αγώνα με σκόρερ τον ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΕΦΑΝΟ..
    Το 1-1 το έκανε ο ΣΤΟΙΚΟΣ ΣΑΒΒΑΣ με εκπληκτικο γκολ..ΨΗΛΟΚΡΕΜΑΣΤΟ ΣΟΥΤ 3-4 ΜΕΤΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ..
    Το αποτελεσμα είναι απολυτα δικαιο.
    Κανεις δεν υστερησε στον σημερινο αγώνα με κορυφαιους τους σκορερ ΣΑΜΑΡΑ ΣΤΕΦΑΝΟ-ΣΤΟΙΚΟ ΣΑΒΒΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΟ-ΖΑΧΑΡΟΥΔΗ ΣΑΚΗ