τα εν οίκω... εν δήμω
Επικοινωνία: peramahalas@gmail.com

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΓΟΜΑΤΙΟΥ - ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ 1-4

Τέσσερα λεπτά χρειάστηκαν στην Θύελλα για να καθαρίσει το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ηφαιστο Γοματίου . Μόλις στο δεύτερο λεπτό έγινε το 0-1 με τον Μπήντιο Στέλιο και  στο τέταρτο λεπτό έγινε το 0-2  με τον Τουπλικιώτη Αχιλλέα.
 Τα δύο γρήγορα γκολ έλυσαν τα πόδια των ποδοσφαιριστών , και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα η ομάδα να πιάσει πολύ καλή απόδοση , να δημιουργεί συνεχώς ευκαιρίες στην επίθεση ,και να μην απειλείται καθόλου στην άμυνα από την αντίπαλη ομάδα.
 Στο 35' λεπτό έγινε το 0-3 από τον Γερακούδη Δημήτρη,  το οποίο ήταν και  το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της ομάδας ήταν αρνητική.Το σκορ  και σε συνάρτηση με την δυναμικότητα του αντιπάλου έκαναν τους ποδοσφαιριστές μας να χαλαρώσουν , και να κάνουν αγγαρεία καθ΄ όλη την διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου.
Στο 65΄ λεπτό έγινε αναγκαστική αλλαγή λόγω τραυματισμού και στην θέση του Τουπλικιώτη Χαράλαμπου πέρασε ο Μυλωνάς Γιάννης , ο οποίος επέστρεψε και πάλι στην αγωνιστική δράση  μετά από 14 μήνες, μετά από  σοβαρό τραυματισμό στον αστράγαλο .
Στο 70' λεπτό έγινε το 1-3 και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Μαριανό Στέλιο στο 85' λεπτό.
Αυτή ήταν η εντέκατη συνεχόμενη νίκη για την ΘΥΕΛΛΑ.Στα αξιοσημείωτα επίσης και οι δεκατρείς νίκες και μία ισοπαλία στις δεκατέσσερις  τελευταίες αγωνιστικές.

Η ΘΥΕΛΛΑ μετά και από αυτή την νίκη έφτασε στους 51 βαθμούς(16 νίκες - 3 ισοπαλίες-1 ήττα). ,
Επόμενο παιχνίδι είναι εντός έδρας με τον Ηρακλή Μεγάλης Παναγίας.

Η αρχική 11αδα που επέλεξαν οι προπονητές μας (Γερακούδης Παναγιώτης-Μαριανος Στέλιος) :

ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ           2-2

*Η ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ ΔΕΝ ΑΓΩΝΙΖΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΥ ΤΟΥ Α.Ο. ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΑΠΌ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.